Skateboard - história

Skateboard

Na začiatku 60.rokov bol objavený skateboard (doska na kolieskach), umožňuje úplne nový spôsob pohybu. Po vlne živelného krotenia dosiek vzniká nový šport - SKATEBOARDING.

Bolo to na začiatku 60.rokov, keď si kalifornskí surfisti sklamaní a znudení pokojným morom prirobili na vodné dosky podvozky z kolieskových korčúľ a na dnách vypustených bazénov a na asfaltových chodníkoch pozdĺž mora začali napodobňovať jazdu v príbojových vlnách. Začiatkom 70. rokov sa SKATEBOARDING rozšíril do celého sveta.

Spočiatku bola táto nová pouličná atrakcia v znamení spontánneho a chaotického jazdenia po uliciach, v parkoch i na školských ihriskách. Pomaly sa však začalo ustupovať od jazdenia len tak z miesta na miesto, najlepší už skúšali prvé triky. Pri počiatočných súťažných disciplínach prevládali slalomy, koncom 60.rokov ešte freestyle a atraktívna jazda v špeciálnych bazénoch, ktoré se stali predchodcami U - RAMP.

Podnikatelia v 80.rokoch začali prepĺňať trh novým technickým a hlavne kvalitným skateboardovým vybavením, obchodníci ponúkali prvé chrániče, prilby, rukavice, topánky a tiež špeciálne SKATEBOARDY pre jednotlivé súťažné disciplíny. V mnohých krajinách vznikajú prvé skateboardingové zväzy, začínajú sa usporadúvať národné a medzinárodné súťaže. Jednotliví výrobcovia sa predháňajú v technických novinkách a pretekári v nových tričkách.

Skateboard

Zľava 3% pre registrovaných zákazníkov. Ceny tovaru sa automaticky prepočítajú po prihlásení k Vášmu účtu.

Novinky

27.10.2015 - 20% sleva na sítě Jobek s časopisem Maminka

Milujeme lenošení, kvalitní sítě z biobavlny i výhodné nákupy, proto jsme pro Vás připravili 20% slevu na veškeré houpací sítě značky Jobek! Kód pro uplatnění slevy naleznete v časopisu Maminka. Akce platí pouze pro náš e-shop, a to od 27.10 do konce roku.

Anketa

Prihlásenie užívateľa

Nová registráciaZabudnuté heslo
Nákupný košík

Počet položiek 0

Celkom 0 EUR

napíšte nám prevádzkovateľ

Navštívte naše ďalšie internetové obchody: